Tuvākais pasākums
Svētku koncerts, LBTU aula
15.11.2023.
Facebook Twitter Youtube

DOBELES ĀBOLU MAISS 2017

2017. gada novembris

VPDK Kalve sezonas atklāšanas koncerts jau šo sestdien 11.novembrī 19.00 Dobelē!

“100 gadus dejas krāju svētku dienu gaidīdam’” – ar šādu nosaukumu šogad 11.novembra vakarā astoto reizi pie saviem skatītājiem dosies tradīcijām bagātais, skatītāju un dejotāju iemīlētais Vidējās paaudzes deju kolektīvu koncerts - konkurss “Dobeles ābolu maiss”.

Šogad šis pasākums būs veltīts Latvijas simtgadei, izdejojot Latvijas horeogrāfu skaistākās dejas. Koncerta pirmā daļa tiks veltīta latviešu tautas dejas klasikai – Latvijas dižgaru (H. Sūnas, A. Baumanes, U. Žagatas, U. Magones u.c.) labākajām horeogrāfijām, bet otrajā daļā tiks izdejotas Latvijas simtgades deju svētku koncertam „Māras zeme” horeogrāfu J. Ērgļa, J. Purviņa, A. Daņiļēviča u.c. radītās dejas.

Latvijas simtgadei veltītajā pasākumā, lai arī skatītāji varētu izteiktāk paust piederības sajūtu savai valstij, aicinām uz koncertu ierasties tautas tērpā vai tērpā iekļaut kādu tautisku akcentu.
Kā jau katru gadu konkursu pārstāvēs gan pašmāju kolektīvi, gan vieskolektīvi no tuviem un tāliem Latvijas novadiem.
Šogad pasākumā piedalīsies VPDK”Daugava”, VPDK”Saime” no Rīgas, VPDK”Aija” no Ogres, VPDK “Druva” no Saldus novada, VPDK “Pastalnieki” no Valmieras, VPDK “Sidgunda” no Mālpils, VPDK “Kalve”, VPDK “Laipa” no Jelgavas, VPDK “Bikstenieki”, VPDK “Akači” un VPDK „Dzīpars” no Dobeles novada.